Sjöberg och Bodström
talar karriärvägar i Örebro
Campusmässan är tänkt som en mötesplats mellan företag och studenter på Örebro universitet. Och i år har man fått till två riktiga dragplåster.
Relaterat
Idrottsstjärnan Patrik Sjöberg och förre justitieministern Thomas Bodström är mässans huvudföreläsare. Ämnet är karriärvägar, och de ska bland annat tala om sina vägar mot toppen. Biljetter kan hämtas gratis av studenter från Campusmässans monter vid Studentcentrum.
Intresset för årets rekryteringsmässa tisdagen den 7 februari har varit rekordstort, och 72 utställare kommer till universitetet. Det är flera olika företag, men också kommuner, fackförbund och olika föreningar och organisationer, bland annat för entreprenörer.


2 m/s



















































Skicka SMS eller MMS med bild. Månadens bästa nyhetsbild belönas med 3 000 kronor. Skicka till 72019.


